Pārlekt uz galveno saturu
ab

Starptautiskās izstādes “ANATOMIJA un ĀRPUS TĀS” (ANATOMY & BEYOND) mērķis ir pētīt, kā māksla un anatomija iztēlojas cilvēces nākotni uz Zemes un ārpus tās: šeit un tagad, un, iespējams, ārpus Zemes nākotnē. Izstādes ietvaros muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā ir apskatāmi septiņi medicīnas mākslas un biomākslas darbi.

Izstādes kuratore ir medicīnas māksliniece Paskāla Poljē (Pascale Pollier, Beļģija/Lielbritānija), kas muzejā vienkopus sapulcējusi vēl sešus starptautiskus māksliniekus, kuri mākslu izmanto zinātnes izzināšanai. Izstādē pārstāvētā austrāliešu māksliniece Nīna Sellārsa (Nina Sellars) savā videodarbā ir atdzīvinājusi Melburnas universitātes Anatomijas muzeja kolekcijā esošo 19. gadsimta preparētas rokas modeli, britu mākslinieki Endrū Kārnijs (Andrew Carnie) un Eleanora Krūka (Eleanor Crook) vēsta par kosmosa ceļojumu ietekmi uz cilvēka ķermeni un garu, bet Braiens V. Grīns (Bryan W. Green) no Lielbritānijas apdzejojis enerģijas divējādo dabu. Tikmēr amerikāņu mākslinieces Maras G. Haseltainas (Mara G. Haseltine) darbs Inhibētais SARS atspoguļo potenciālu koronavīrusa vairošanos nomācoša medikamenta darbību, bet pandēmijas laikos cerību pasaulē ar savu darbu vieš amerikāņu biomākslinieks Džo Deiviss (Joe Davis), kas, balstoties islāma tradīcijā un modernās DNS pavairošanas metodēs, atvedis uz Rīgas Anatomijas muzeju vairāk nekā 200 miljonu miljardu eņģeļu, kurus mākslinieks iekodējis DNS molekulā, kas klāj 0.75 mm lielu kniepadatas galviņu.

Izstāde tapusi sadarbībā ar AEIMS (Association Européenne des Illustrateurs Medicaux et Scientifiques), BIOMAB (Biological and Medical Art in Belgium), ARSIC (Art Researches Science international Collaborations) un MAA (The Medical Artists’ Association of Great Britain). Projektu atbalsta Beļģijas vēstniecība Zviedrijā un Latvijā, Flandrijas valdības pārstāvniecība Polijā un Baltijas valstīs, Vezālija trasts un Beļģijas goda konsuls Latvijā Dr. Didzis Gavars.

Atrašanās vieta kartē

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv.

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv.

Datums: -