Pārlekt uz galveno saturu
Muzeja veikalā iespējams iegādāties dāvanas sev un citiem – pagaidām tikai klātienē Rīgā, Kronvalda bulvārī 9.
Auduma soma

Auduma soma ar muzeja logotipu. Šis produkts ir veidots, veicot videi draudzīgu ražošanas procesu un tiek sertificēts ar Global Organic Textile Standard

8,00 €
Grāmata "Klīniskā anatomija medicīnas studentiem"

Grāmata "Klīniskā anatomija medicīnas studentiem" ir vienīgais šāda veida kombinētais darbs, kas Latvijā tapis šā gadsimta sākumā – tas ietver vispilnīgāko anatomijas struktūru aprakstu, neaizmirstot nevienu orgānu un nevienu sistēmu. Grāmatā iekļautie 460 attēli papildina vizuālo priekšstatu par anatomisko struktūru izvietojumu un ir minēti gan latviešu, gan latīņu valodā.
Grāmatas autori: Upsalas Universitātes profesors Godfrīds M. Rūmanss (1951–2014), RSU asociētā profesore Dzintra Kažoka un RSU Anatomijas un antropoloģijas institūta direktore profesore Māra Pilmane. Izdevumu recenzējuši RSU profesors Jānis Gardovskis un Latvijas Lauksaimniecības universitātes profesors Arnis Mugurēvičs.

23,44 €
Katalogs "Ādas"

Katalogs "Ādas" veltīts muzeja tetovētās ādas preparātu kolekcijai. Rīgas Stradiņa universitātes muzeja kolekcijā glabājas trīsdesmit tetovētas ādas preparāti, kas tapuši Anatomikumā laika posmā no 1921. līdz 1932. gadam. Mūsdienās tā ir reta liecība par tetovēšanas praksi Latvijas teritorijā 20. gadsimta sākumā. Vienlaikus šī kolekcija rosina uzdot jautājumus. Kādēļ anatomi vēlējušies preparēt, iekonservēt un muzejā eksponēt tetovētu ādu? Kas bijuši šie cilvēki, kuru āda saglabāta? Sastādītāja un tekstu autore Ieva Lībiete. Ilustrāciju autors Kristians Brekte. Salicējs Aleksandrs Breže.

8,44 €
Piezīmju klade

Piezīmju klade ar muzeja nieru preparātu ilustrācijām.
Ir dažādi veidi kā būt. Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas muzejs glabā vairāk nekā 40 nieru variāciju preperātus. Visas šīs nieres savulaik filtrējušas asinis, piedalījušās asins šūnu radīšanā un citos cilvēka dzīvībai būtiskos procesos. Piezīmju kladē aplūkojamie nieru attēli zīmēti pirmā latviešu anatomijas profesora Jēkaba Prīmaņa pētījumam Dystopia renis congenita als atavistische Erscheinung (1924). Nieru preperāti apskatāmi RSU Anatomijas muzejā līdzās daudziem citiem eksponātiem, kas ļauj iepazīt cilvēka ķermeņu dažādību, turklāt iepazīt pa īstam – ieraudzīt to, kas parasti redzams tikai ķirurgam vai anatomam.

3,00 €