Skip to main content
Lapa ir pieejama tikai angļu valodā
Malles rezidence


Mākslinieka rezidence Anatomijas muzejā 
 
No šī gada janvāra sākuma līdz pat maija beigām RSU Anatomijas muzejā rezidē māksliniece Laimdota Malle. Rezidences laikā māksliniece pēta muzeja kolekciju un veido jaunus mākslas darbus, kurus paredzēts izstādīt muzejā šī gada nogalē.  
 
Mākslinieces darbnīca uz rezidences laiku ir iekārtota RSU Anatomijas muzeja otrajā stāvā, kur caur stikla durvīm mākslinieces radošo procesu var vērot arī muzeja apmeklētāji. Savukārt katru piektdienu no 14.00 līdz 15.00 būs iespējams mākslinieces darbnīcā ielūkoties arī attālināti, pieslēdzoties tiešraidei RSU Anatomijas muzeja Facebook kontā.  
 
Mākslinieka darbnīcā notiekošais parasti ir intīms, citu acīm ir slēpts. Māksliniece Laimdota Malle skaidro, kāpēc šo parasti neredzamo radošā procesa daļu viņa ir izvēlējusies padarīt publisku: “Rezidences laikā pētu Anatomijas muzeja kolekciju, veidojot dialogu par dzīvo un aizgājušo, sastingušo un iekapsulēto, lai darinātu jaunu mākslas darbu ciklu. Lai tuvinātos un saprastu kolekciju, notiek jaunu materiālu izmēģinājumi, meklējumi un tehniku apgūšana. Tiek pētītas atšķirīgas tekstūras, imitētas materialitātes un izraisītas fizikālas nejaušības. Tas ir aizraujošs un ne līdz galam prognozējams process, kas bieži vien paliek iesprostots darbnīcā, citiem neredzams. Tomēr tā ir kā atsevišķa, dinamiska notikumu daļa, ar ko vēlamies dalīties no dažādiem skatu punktiem – attālinājumā un palielinājumā, nejaušībās, kulminācijās un monotonumā, savā īstumā, ilgumā, ziņkārē, pat mikroskopiskā līmenī-, padarot mākslas darbu veidošanas procesu pieejamāku skatītājiem.” 
 
Māksliniece Laimdota Malle strādā ar dažādiem medijiem, piemēram, ar zīmējumiem, tēlniecību, izdruku un animāciju, lai radītu instalācijas, caur kurām izzina un iztaujā kolektīvās un personīgās pieredzes. Mākslinieces darbu prakse sasaucas ar Anatomijas muzeju eksponātu estētiku, tādējādi veidojot jaudīgas sinerģijas potenciālu.  
 
Laimdota Malle ir beigusi maģistrantūras programmu Manchester Metropolitan University, Lielbritānijā, un maģistrantūru Latvijas Mākslas akadēmijā, gūstot arī starptautisku atpazīstamību par savu radošo pieeju un inovatīvajiem meklējumiem. 2023. gadā Laimdota Malle bija nominēta “Purvīša balvai” par instalāciju “OOZE”. 
 
Mākslinieka rezidence Anatomijas muzejā notiek pirmo reizi un to atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas Stradiņa universitāte. 
 

Location

Date: -