Pārlekt uz galveno saturu

Nāc uz muzeju 

Darba laiks

Biļešu kase tiek slēgta 30 minūtes pirms darba laika beigām!

Pirmdien – slēgts
Otrdien 11–18
Trešdien 11–18
Ceturtdien 13–20
Piektdien 11–18
Sestdien 11–18
Svētdien – slēgts

Cena

Pieaugušajiem – 5 EUR
Studentiem, pensionāriem – 3,50 EUR
Skolēniem – 2 EUR
Ģimenēm (1 pieaugušais, 1–4 bērni) – 7 EUR
Ģimenēm (2 pieaugušie, 1–4 bērni) – 12 EUR
Pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas
RSU studentiem un darbiniekiem (uzrādot apliecību) – bez maksas

Kam vēl nodrošinām bezmaksas biļeti
 • Bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem

 • Personām ar invaliditāti un viņu pavadošajām personām

 • Medicīnas, rehabilitācijas, zobārstniecības, māszinību, sabiedrības veselības un farmācijas programmās studējošajiem (uzrādot studenta apliecību)

 • Latvijas medicīnas koledžu izglītojamajiem

 • LMA un LSPA studentiem (uzrādot studenta apliecību)

 • Latvijas muzeju darbiniekiem

 • Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) biedriem

 • Grupu vadītājiem vai pedagogiem (ja grupā ir ne mazāk par 10 apmeklētājiem)

 • Ukrainas pilsoņiem

Grupām virs 10 cilvēkiem ir obligāta iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz e-pastu anatomijas[pnkts]muzejsatrsu[pnkts]lv vai pa tālruni 26129464

Ekskursijas muzejā

Muzejs piedāvā ekspozīcijas apskati gida pavadībā. Ekskursijas laikā var iepazīt kolekcijas tapšanas vēsturi, muzeja leģendas un interesantākos anatomiskos preparātus. Ekskursijas ilgums 45 min.

 • Ekskursija latviešu valodā – 25.00 EUR (līdz 15 cilvēkiem) + ieejas biļete
 • Ekskursija angļu valodā – 35.00 EUR (līdz 15 cilvēkiem) + ieejas biļete
 • Ekskursijas cena skolēnu klasēm – 25.00 EUR (maksimums 24 skolēni) + ieejas biļete. Ekskursijas skolēniem piedāvājam no 9. klases! 

Ekskursijām nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz e-pastu anatomijas[pnkts]muzejsatrsu[pnkts]lv vai zvanot uz muzeja tālruni - 26129464

Vai muzejs ir piemērots bērniem?

Muzeja mērķauditorija ir apmeklētāji, sākot no 14 gadu vecuma. Anatomijas muzejā būs gaidīti arī jaunāki apmeklētāji, tomēr jāņem vērā, ka muzeja eksponāti ir orgāni, ķermeņa daļas un embriji, tostarp patoloģiski, tāpēc daļa ekspozīcijas var būt uztraucoša jaunākiem apmeklētājiem. Bērniem jaunākiem par 14 gadiem apmeklējums ieteicams tikai pieaugušā pavadībā.

Vides pieejamība

Muzejs pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem (ir lifts, pie ieejas nav pakāpienu, iespēja piebraukt tieši pie muzeja).

Muzeja ekspozīcija

Mūsu eksponāti ir īsti skeleti, embriji, kauli, ķermeņa daļas un orgāni, kas izvietoti kopā ar multimediālu skaidrojumu. Muzeja ekspozīcija ir 300 m2 liela, un tā ir izkārtota divos stāvos. Muzeja pirmajā stāvā var iepazīt cilvēka orgānu sistēmas un to anatomiju, kā arī aplūkot kranioliģisko kolekciju. Muzeja pazemes stāvā izkārtotas iedzimto anomāliju kolekcijas, kā arī apskatāms muzeja atklātais krājums. Individuāla ekspozīcijas apskate aizņem aptuveni stundu.

Muzeja pazemes stāvā izvietotas embrioloģijas un teratoloģijas kolekcijas, kas daļai apmeklētāju var būt uztraucošas. Lūdzam katru pašu izvērtēt, vai gribat apmeklēt pagrabstāvā izvietotās ekspozīcijas daļas!

Fotografēšana un filmēšana ekspozīcijā

Fotografēt un filmēt izglītības un personiskām vajadzībām atļauts tikai muzeja pirmajā stāvā, jebkura profesionāla fotosesija ir savlaicīgi jāsaskaņo ar muzeja vadību. Pazemes ekspozīcijā, kur izvietotas iedzimto anomāliju kolekcijas, fotografēt un filmēt nav atļauts! Muzejs lūdz ievērot šo aizliegumu! Zīmēt, gleznot un skicēt ir atļauts visā muzeja eskpozīcijā!

Mobilā lietotne

Individuālā apmeklējuma laikā muzeju palīdzēs iepazīt mobilā lietotne RSU Museum. Tajā interaktīvā veidā akcentēti 20 interesanti muzeja eksponāti. Lietotni iespējams lejupielādēt personiskajā ierīcē (viedtālrunī vai planšetdatorā) vai izmantot ierīcē, ko iespējams izīrēt muzeja apmeklējuma laikā.

Lietošana

Anatomijas muzeja lietotne ir multimedijs, kas dos tev iespēju uzzināt vairāk par interesantākajiem muzeja eksponātiem. Kad esi lejupielādējis lietotni, nāc uz muzeju un atrodi ekspozīcijā izceltos eksponātus. Noskenējot eksponātu QR kodus, atvērsies lietotnes sadaļas, kurās varēsi apskatīt eksponātus no visām pusēm, uzzināt to vēsturi, iedziļināties anatomijā un dzirdēt ekspertu komentārus.

Lietošana bezsaistē

Lietotnes saturs pilnībā kļūst pieejams muzeja ekspozīcijas apmeklējuma laikā. Kad eksponāta QR kods ir noskenēts, šim eksponātam veltītā lietotnes sadaļa būs tev pieejama arī pēc muzeja apmeklējuma un bezsaistē.

20 aizraujošie eksponāti

Muzejā ir apskatāmi anatomiskie preparāti – orgāni un ķermeņu daļas, ko 20. gs. 20.–30. gados pagatavoja anatomi medicīnas studentu apmācībām. Arī šodien tie palīdz iepazīt cilvēka normālo anatomiju un tās variācijas, cilvēka attīstību, kā arī dažādas novirzes no normas. No vienas puses, 20 aizraujoši lietotnes eksponāti sniedz pārskatu par visām galvenajām ekspozīcijas tēmām. No otras puses, katrs no tiem ir unikāls un ar savu neparasto stāstu.

b.jpgbb.jpg

Kā mūs atrast

Muzejs atrodas anatomikuma ēku kompleksā Rīgā, Kronvalda bulvārī 9 (blakus Kronvalda parkam). Ieeja muzejā – pa vārtiem no Kronvalda bulvāra puses.