Pārlekt uz galveno saturu
Kino vakars un diskusija "Hipnoze"

Ceturtajā kino un diskusiju vakarā 15. septembrī plkst. 18 tiks izrādīta filma Hipnoze (1973. gads, Kijevas kinostudijas populārzinātnisko filmu studija, pēc PSRS Augstākās un vidējās speciālās izglītības ministrijas pasūtījuma).

Filma vēsta par hipnozi kā ārstniecības paņēmienu psihiatrijā. Filmas gaitā ārsti komentē un demonstrē pacientus, kuru izmeklēšanai, diagnozes uzstādīšanai un atveseļošanai izmantota hipnoze. Turklāt redzama tā laika aparatūra, ar ko veikti fizioloģiskie mērījumi. 
Filma krievu valodā ar titriem latviešu valodā. 
Režisors S. Šuļmans, scenārija autori L. Kozarovickis, V. Poļanskis, konsultanti L. Varoņins, V. Rožnovs, operators D. Viņevičs, skaņu režisors V. Ggruzģevs, redaktors V. Mindļins. 

Kā ierasts, pēc filmas seansa sekos diskusija. Diskusijas dalībnieki:

  • Rimma Kurača, narkoloģe hipnoterapiete
  • Pēteris Zālītis, psihiatrs
  • Ineta Lipša, vēsturniece
  • Moderatore – medicīnas vēsturniece Ieva Lībiete

Šā cikla pasākumu apmeklējums – bez maksas. Apmeklēt kino vakarus varēs gan klātienē RSU Anatomijas muzejā, gan vērot tiešsaistē platformā Zoom. 

Pieteikties dalībai klātienē: https://www.rsu.lv/form/muzejs-diskusijas-150922
Pieteikties dalībai tiešsaistē: https://www.rsu.lv/form/muzejs-diskusijas-150922-remote

Diskusiju cikla “Zinātnes, kultūras mantojuma un ideoloģijas krustpunkti RSU muzeja krājumā” kino vakari tiek rīkoti ar mērķi nodrošināt plašāku pieejamību RSU muzeja krājumā glabātajām vēsturiskajām mācību filmām, vienlaicīgi īstenojot to satura un kino māksliniecisko izteiksmes līdzekļu un to iedarbīguma analīzi un skaidrošanu, kā arī veidot sabiedrības izpratni par padomju režīma ideoloģisko audzināšanu kā nozīmīgu kultūrvēsturisku fenomenu XX gs. otrajā pusē un veicināt paaudžu savstarpējo sapratni.

Diskusiju ciklu “Zinātnes, kultūras mantojuma un ideoloģijas krustpunkti RSU muzeja krājumā” atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

logo-josla-isa-02.png

Atrašanās vieta kartē

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv.

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv.

Datums: