Pārlekt uz galveno saturu
Kino vakars un diskusija "Par kulturālu un veselīgu dzīvesveidu"

Kino un diskusija cikla trešais vakars norisināsies 8. septembrī plkst. 18. Tiks izrādīta digitalizēta mācību kinofilma Par kulturālu un veselīgu dzīvesveidu. 
Filma ir krievu valodā ar titriem latviešu un angļu valodā, tās garums 20 minūtes. 

Filmas anotācija 


“Par kulturālu un veselīgu dzīvesveidu”  За культурный, здоровый и трезвый образ жизни

Augstskolā jaunietim ir unikāla iespēja sevi attīstīt par speciālistu kādā jomā, kā arī veidot savu personību. Bet vai viegli bija būt padomju studentam? Ir teiciens, ka cilvēks ir pats savas laimes kalējs. Kad jaunietis ieraudzīja savu uzvārdu institūtā uzņemto studentu sarakstā, nereti izturot milzu konkursu, bija liels prieks. Tomēr pats studiju laiks dažkārt bija pārbaudījums izturībai un nereti arī vilšanās savos priekšstatos par izglītības nozīmi. 
Filmā atspoguļotas daudzu jaunu cilvēku grūtības salāgot mācības un brīvo laiku. Netipiski padomju garam, tomēr atbilstoši Prestroikas laikam, filmas veidotāji uzdod jautājumus: “Ar ko savām interesēm atbilstošu aizpildīt ārpus studiju aktivitātes? Kā savas intereses salāgot ar studenta “plāno maciņu”?” 
Filma tapusi PSRS pastāvēšanas posmā, ko saucam par ‘perestroiku’ jeb pārbūvi, kuras galvenā vēsts bija ‘glasnostj’ jeb atklātība. Šis princips – runāt patiesību par nepilnībām PSRS sistēmā – bija Gorbačova reformu pamatā. ‘Glasnostj’ mainīja sabiedrības uzskatus, kas nosvēra to par labu demokrātijai un rietumnieciskām vērtībām. PSRS Augstākās un vidējās speciālās izglītības ministrija ieteica šo materiālu kā vizuālo mācību līdzekli augstskolām.
Filma krievu valodā ar titriem latviešu valodā.
1987, Ļennaučfiļm, filmu veidojuši S.Šolohovs, N.Udovenko, A.Aļeksanndrovs, V.Korsunovs, V.Petuhovs, J.Zareckijs, L.Popova, L.Ivanova, J.Joffe 

Kā ierasts, pēc filmas seansa norisināsies diskusija. Diskusijas dalībnieki: 

  • Vladimirs Voicehovskis, medicīnas doktors
  • Ivars Neiders, filozofs (tiek precizēts)
  • Jānis Vētra, medicīnas doktors

Šā cikla pasākumu apmeklējums – bez maksas. Apmeklēt kino vakarus varēs gan klātienē RSU Anatomijas muzejā, gan vērot tiešsaistē platformā Zoom. 
Pieteikties iespējams šeit: https://www.rsu.lv/form/muzejs-diskusijas-080922 

Diskusiju cikla “Zinātnes, kultūras mantojuma un ideoloģijas krustpunkti RSU muzeja krājumā” kino vakari tiek rīkoti ar mērķi nodrošināt plašāku pieejamību RSU muzeja krājumā glabātajām vēsturiskajām mācību filmām, vienlaicīgi īstenojot to satura un kino māksliniecisko izteiksmes līdzekļu un to iedarbīguma analīzi un skaidrošanu, kā arī veidot sabiedrības izpratni par padomju režīma ideoloģisko audzināšanu kā nozīmīgu kultūrvēsturisku fenomenu XX gs. otrajā pusē un veicināt paaudžu savstarpējo sapratni.

Diskusiju ciklu “Zinātnes, kultūras mantojuma un ideoloģijas krustpunkti RSU muzeja krājumā” atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds

logo-josla-isa-02.png

Atrašanās vieta kartē

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv.

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv.

Datums: