Pārlekt uz galveno saturu
rezidences noslēgums

4. jūlijā 18.00 RSU Anatomijas muzejā noslēgsies mākslinieces Laimdotas Malles rezidence. Noslēguma pasākuma laikā būs iespējams satikt mākslinieci, uzzināt par Anatomijas muzejā gūtajiem iespaidiem, kā arī instalācijas formātā aplūkot rezidences laikā tapušās daudzveidīgās skices.

Mākslinieces Laimdotas Malles darbnīca pēdējos sešus mēnešus atradās RSU Anatomijas muzeja otrajā stāvā, kur radošo procesu interesenti varēja vērot gan caur darbnīcas stikla durvīm, gan iknedēļas tiešraidēs muzeja Facebook kontā. Ceturtdien 4. jūlijā 18.00 notiks rezidences noslēguma pasākums, uz kuru aicināti visi interesenti.

Par rezidencē pieredzēto stāsta māksliniece Laimdota Malle: “Rezidences laikā veidots vizuāls dialogs ar Anatomijas muzeja kolekciju, lietojot metaforas, stāstus un vizualitātes, kas raisa pārdomas par dzīvo un trauslo pretstatā aizgājušajam, sastingušajam un iekapsulētajam. Lai tuvinātos un saprastu kolekciju, notika jaunu materiālu izmēģinājumi un tehniku apgūšana, pētot atšķirīgas tekstūras un imitētas materialitātes. Lai saprastu vistuvākās līdzības ar mūsu ķermeņa anatomiju un materialitāti, vērsos pie dabas. Ir izveidots apjomīgs skiču un tekstūru klāsts, ko būs iespējams skatīt 4. jūlijā instalācijas formātā, rezidences noslēguma pasākumā”.

“Rezidences laikā māksliniecei bija dota piekļuve muzeja kolekcijai un arhīvam, kā arī dota pilnīga radošā brīvība, bez nekādiem papildus uzstādījumiem no muzeja puses. Šobrīd ir izveidots apjomīgs dažādi materializētu ideju skaits, kas tādā vai citādā veidā sasaucas ne vien ar muzeja kolekciju, bet arī ar “Anatomijas muzeja garu”. Manuprāt, šie Laimdotas darbi rezonē ar vēsturisko anatomijas vizualizācijas tradīciju tādā nozīmē, ka no vienas puses tie ir par struktūru, bet no otras - par dzīvības un nāves dabu,” tā par rezidenci stāsta muzeja vadītāja Ieva Lībiete.

Rezidences laikā veidotās skices pārtaps skulpturālās instalācijās, kuras eksponētas Anatomijas muzejā varēs apskatīt nākamā gada sākumā.

Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Medicīnas muzeju atbalsta biedrība un uzņēmums Groglass.

Ieeja pasākumā bez maksas. 

Foto: Kristīne Krauze-Slucka

Atrašanās vieta kartē

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv.

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv.

Datums: