Pārlekt uz galveno saturu
Līdz kaulam II

ĢIPŠA ATLĒJUMI. Zīmēšanas nodarbības ar mākslinieci Laimdotu Malli. 
Šajā nodarbībā zīmēsim dažādu ķermeņa daļu atlējumus ģipsī, izmantojot grafītu, pasteļkrītiņus, tušu un ogli. 

Laimdota Malle: “Šoreiz ne gluži ar Sengrieķu idealizētajos kanonu palīdzību, bet gan asimetriju un unikalitāti, pētīsim ķermeņu detaļu uzbūvi. Ģipša atlējums mums dod iespēju pētīt dzīvu būtņu nospiedumus sastingušā un nekustīgā  veidā. Ogle, tuša un grafīts mums ļauj to darīt gan poētiski aptuvenā veidā, gan ļoti konkrētā un analizējošā artikulācijā.” 

Muzeja kolekcijā ir ap 200 ģipša atlējumu no dažādiem orgāniem un ķermeņa daļām. Jau no pašiem muzeja pirmsākumiem preparatori, atrodot kādu īpaši interesantu patoloģiju, ne tikai iekonservēja pašu preparātu, bet arī veidoja šī preparāta atlējumu ģipsī. Ģipša atlējumi tika veikti arī no dzīviem cilvēkiem, kuriem piemita kādas neparastas anomālijas. Tāda, piemēram, ir plaukstu un pēdu patoloģiju – sindaktīliju (kopā saauguši pirksti) un polidaktīliju (pirksti lielākā skaitā kā parasti) – kolekcija. Saņemot ārstu ziņojumus par neparastām pacientu anomālijām, Anatomijas muzeja speciālisti devās pie viņiem, lai iemūžinātu šīs patoloģijas ģipša modeļos. Viņus interesēja, kā šīs anomālijas iedzimst. 

Ne anatomijā, ne mākslā priekšzināšanas nav nepieciešamas. Nodarbības laikā radītos zīmējumus ņem sev līdzi un pārsteidz ģimeni un draugus!  

Nodarbības maksa 25 EUR (iekļauti visi nepieciešamie materiāli un nelieli atspirdzinājumi).
Biļetes var iegādāties šeit.
Norises laiks: 21. marts, no 17.30 līdz 19.30
Vecums: no 14 gadu vecuma.
Vietu skaits ierobežots (līdz 20 dalībniekiem).

Laimdota Malle ir beigusi maģistrantūras programmu Manchester Metropolitan University, Lielbritānijā, un maģistrantūru Latvijas Mākslas akadēmijā. Šobrīd Laimdota Malle ir rezidējošā māksliniece RSU Anatomijas muzejā. 

Atrašanās vieta kartē

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv.

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv.

Datums: