Pārlekt uz galveno saturu
SM

Šajā vasarā no 4. līdz 6. augustam gaidīsim visus Anatomijas muzejā uz skicēšanas un mūzikas festivālu. Festivāla apmeklētāji, kuriem priekšzināšanas mākslā, mūzikā vai anatomijā nav nepieciešamas, trīs dienu garumā aicināti izbaudīt Anatomijas muzeja un tā pagalma īpašo atmosfēru, radošā veidā iepazīstot cilvēka ķermeņa dažādību, piedaloties daudzveidīgu dzīvo modeļu, kā arī anatomisko preparātu skicēšanas sesijās, audiovizuālās performancēs, dzīvās anatomijas lekcijā un citās aktivitātēs. Festivāls veidots kopā ar kopienu Drink and Draw Latvia un biedrību Musica Humana, sadarbojoties ar RSU Studējošo pašpārvaldi un RSU Absolventu asociāciju.

IEPAZĪSTI cilvēka ķermeņa dažādību piedaloties audiovizuālās performancēs, daudzveidīgu modeļu un preperātu skicēšanas sesijās, anatomijas lekcijā, muzeja kolekcijas apskatē un citās aktivitātēs.

LĪDZDARBOJIES un piedzīvo - skicē, klausies, iedvesmojies un baudi plašo festivāla programmu RSU Anatomijas muzeja pagalmā un telpās.

ATSPOGUĻO savas sajūtas, jauniegūtās zināšanas un neparasto pieredzi vizuālos stāstos - esi daļa no festivāla!

Festivāls norit jau otro gadu, un tajā uzsvars likts uz cilvēka figūras skicēšanu un anatomijas izzināšanu. Kā norāda kopienas Drink and Draw Latvia vadītāja māksliniece Kristīna Virse: “Mūs var raksturot kā neparastu emociju kopienu, kurā pieņemts, ka skicēt un pozēt var jebkurš, un ka būt kailam nozīmē būt drosmīgam.” Figūru, tostarp aktu jeb kailu modeļu, skicēšana ir ne vien tehniska mācīšanās, bet arī iespēja iepazīt pašam sevi. Auditorijai līdzdarbojoties skicēšanas procesā, tiek mazināti aizspriedumi par to, kādam jābūt pareizam vai skaistam ķermenim, kā arī tiek vairota pieņemoša attieksme pret citiem un sevi pašu. “Cilvēka ķermenis, kādu to ataino anatomijas grāmatas, ir abstrakts, novienkāršots modelis. Dzīvē katrs no mums ir unikāls. Mēs atšķiramies ne vien pēc muskuļu masas, garuma vai tauku slāņa, bet, kā varam to novērot Anatomijas muzeja kolekcijā, arī pēc orgānu novietojuma vai kaulu skaita. Tieši dažādība kļuva par muzeja un kopienas Drink and Draw Latvia galveno saskares punktu un kopīgo vērtību festivāla organizēšanā,” uzsver Anatomijas muzeja vadītāja docente Ieva Lībiete.

Viens no festivāla dalībniekiem būs arī paraairētājs un 2022. gada #BeActive Eiropas sporta nedēļas vēstnesis Krists Mickēvičs, kurš norāda: “Nekas nav neiespējams un pat vissliktākajās situācijās iespējama gaisma tuneļa galā. Aktīvā sporta gaitas hokejā un motokrosā biju beidzis jau pirms avārijas, tomēr mani nepameta doma, ka es būtu varējis kādreiz tikt uz olimpiādi. Šādu iespēju man ir devis para sports un es darīšu visu, lai tiktu uz Parīzes vai Losandželosas paralimpiskajām spēlēm. Piedalos festivālā, lai cilvēki varētu paskatīties uz manu ķermeni – konstruktoru. Transformeris, kā to sauc bērni, vai terminators, kā to sauc pieaugušie. Tas nav šķērslis pilnvērtīgai un jēgpilnai dzīvei!”

Festivāla idejas autori ir kopiena Drink and Draw Latvia, kas veidos skicēšanas aktivitātes, un biedrība Musica Humana, kas atbild par muzikālo programmu. Savukārt sadarbībā ar uzņēmumu Anatomy Next festivāla programmā iekļauta interaktīva dzīvās anatomijas lekcija. “Māksliniekiem nereti ir tāda ilūzija – ja viņi zinās anatomiju faktoloģiski, tas uzlabos viņu performanci. Tomēr zināt un saprast anatomiju – tas nav viens un tas pats. Nav jēgas zināt visus muskuļus un kaulus, ja tu nesaproti to formu. Un šī saprašana nāk tieši caur formas studēšanu. Šos formas saprašanas mēģinājumus demonstrēšu festivālā,” tā mākslinieks, Anatomy Next vadītājs Uldis Zariņš.

Festivālā piedalīsies māksliniece un Drink and Draw Latvia vadītāja Kristīna Virse, diriģente un muzikoloģe Kristiāna Vaickovska, dziedātājs un diriģents Pēteris Vaickovskis, ģitārists Rihards Lībietis, komponists Platons Buravickis, mākslinieks Uldis Zariņš un citi spilgti dalībnieki.

Festivāla norisi atbalsta Latvijas Paralimpiskā komiteja, VilhelmsMaraprintMAKESidrērijaCITA cidonijaAnatomy NextRadio NABA un Kseda UAB.

Festivālā varēs piedalīties tikai pilngadīgi apmeklētāji. Viss skicēšanai nepieciešamais tiks nodrošināts, iegādājoties festivāla ieejas biļeti https://fienta.com/lv/samana2023.

fb-event-cover_v3.jpg

Atrašanās vieta kartē

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv.

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv.

Datums: -