Pārlekt uz galveno saturu

ANATOMIJA un ĀRPUS TĀS // ANATOMY & BEYOND
Paskāla Poljē // Pascale Pollier
"Viss ir acīs" // "The eyes have it"

 

rsu_ishm_2508-0066.jpg

Paskāla savos darbos cenšas notvert punktu, kurā māksla saplūst ar zinātni. Sirdī būdama alķīmiķe, viņa savus darbus sāk ar novērojumu un turpina ar eksperimentu, kas balstīts zinātniskā izpētē. Viņa ir studējusi tēlotājmākslu Beļģijā, un turpinājusi pēcdiploma studijas Londonā, Medicīnas mākslinieku asociācijā. Paskāla ir organizācijas BIOMAB līdzdibinātāja un prezidente, viņa ir organizējusi izstādes, preparāciju zīmēšanas nodarbības, zinātnes un mākslas sadarbības projektus un konferences. 2015 gadā. Vairāk par Paskālas Poljē darbiem var uzzināt šeit.

Paskāla ir izstādes un simpozija ANATOMY & BEYOND kuratore. Viņas veidotais darbs "Viss ir acīs" ir integrēts Anatomijas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā.

pascale_pollier_1.jpg
pascale_pollier_2.jpg

"Mans darbs sastāv no skenēta un 3D printēta senā zemgaļa galvaskausa. Šis ir vissenākais galvaskauss RSU Anatomijas muzeja kolekcijā," stāsta Paskāla.

Šī galvaskausa vienā acs orbītā atrodas acs izmēra Sputņika modelis, kura logā redzams mazs suns Černuška. Tas ir suns-kosmonauts, kura izbāznis glabājas Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā.

pascale_pollier_6.jpgpascale_pollier_5.jpg
pascale_pollier_4.jpg

Otrā acs dobumā redzama kamera, kas filmē apmeklētāju reakcijas izstādē. Reakcijas tiek projicētas uz ekrāna, kas novietots vitrīnā, kurā eksponēta galvaskausu kolekcija. Tādā veidā apmeklētājs kļūst par izstādes daļu, par vēstures daļu.

pascale_pollier_3.jpg

Izstāde ANATOMY & BEYOND Anatomijas muzejā būs apskatāma līdz 31. janvārim. Izstādes kuratore ir medicīnas māksliniece Paskāla Poljē (Pascale Pollier, Beļģija/Lielbritānija). Izstāde tapusi sadarbībā ar AEIMS (Association Européenne des Illustrateurs Medicaux et Scientifiques), BIOMAB (Biological and Medical Art in Belgium), ARSIC (Art Researches Science international Collaborations) un MAA (The Medical Artists’ Association of Great Britain). Projektu atbalsta Beļģijas vēstniecība Zviedrijā un Latvijā, Flandrijas valdības pārstāvniecība Polijā un Baltijas valstīs, Vezālija trasts un Beļģijas goda konsuls Latvijā Dr. Didzis Gavars.