SP

18.00-18.45 Prof. Baindžo Pinnas lekcija "Ilūzijas un prāta paradoksi" (angliski)
18.15-19.15 Butō dejas performance “ANIMANTIBUS” muzeja ekspozīcijā

Baindžo Pinna ir viens no vadošajiem vizuālās uztveres pētniekiem pasaulē, viņš ir psiholoģijas profesors Sassari Universitātē Sardīnijā, kā arī viesprofesors Rīgas Stradiņa Universitātē. Pinnas atklātie vizuālās uztveres principi un ilūzijas, piemēram, ūdenskrāsu un šķietamās rotācijas ilūzijas (Pinnas ilūzija), ir daudzu mūsdienu uztveres pētījumu pamatā.

Lekcijā "Ilūzijas un prāta paradoksi" mēs pētīsim tās kā parādības, kas izriet no uztveres organizācijas pamatprincipiem. Kāda ir uztveres likumu loma ilūziju un vizuālo paradoksu rašanās procesā? Kas ir robežšķirtne starp ilūzijām un neilūzijām, un vai tāda vispār pastāv? Vai ilūzijas un paradoksi ir retas parādības? Kāpēc pastāv ilūzijas un paradoksi? Kāda ir viņu uztveres, bioloģiskā un evolucionārā loma?

Paralēli "Skatu punktu" atklāšanas lekcijai muzeja ekspozīcijā varēs vērot Butō performanci “ANIMANTIBUS“. ​ Ikviens tiks aicināts butō mākslas estētikā sastapties ar uztveri, realitāti, ilūziju, kustību un dzīvību.​ Performance meklēs atbildes un uzdos jautājumus par kustīgo un statisko, ilūziju un realitāti, mūžīgo un pārejošo, dvēseli un ķermeni.

Ieeja Atvērtās zinātnes mēneša pasākumos ar muzeja biļeti

Rīgas Stradiņa universitātes nozīmīgākā zinātnes notikuma laikā – RSU Zinātnes nedēļā - iesākas Atvērtās zinātnes mēnesis RSU Anatomijas muzejā "Skata punkti: par ilūzijām, uztveri un to, kādēļ mēs redzam pasauli atšķirīgi". Tā laikā no 30. marta līdz 30. aprīlim muzejā būs skatāmas itāļu zinātnieka Baindžo Pinnas (Baingio Pinna) un japāņu zinātnieka Akijoši Kitaokas (Akiyoshi Kitaoka) radītās vizuālās ilūzijas, interesenti varēs piedalīties populārzinātniskās lekcijās un darbnīcās par tēmām, kas saistītas ar ilūzijām, uztveri un to, kādēļ redzam pasauli atšķirīgi. Atvērtās zinātnes mēnesis Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas muzejā tapis sadarbībā ar vizuālās uztveres pētnieku prof. Baindžo Pinnu un uztveres un kognitīvo zinātņu pētnieku prof. Jurģi Šķilteru.