Pārlekt uz galveno saturu
Kino vakars un diskusija "Brīnumdakteri"

Kino un diskusija cikla otrajā vakarā 1. septembrī plkst. 18 tiks izrādītas divas digitalizētas dokumentālās mācību kinofilmas Medicīna un laiks un Dziedniecība un veselība (epizodes ar Zilākalna Martu).

Šīs Latvijas PSR Veselības aizsardzības ministrijas pasūtījuma filmas pauž tā laika varas noraidošo attieksmi pret tautas dziedniecību un dziedniekiem. Vērtējot filmu no mūsdienu skatījuma, šie ir reti tā laika vizuālie materiāli, kuros varam redzēt slaveno latviešu dziednieci Zilākalna Martu un citus tautas dziedniekus. 

Kinofilma Medicīna un laiks – 1972. g., krievu valodā ar titriem latviešu un angļu valodā, 22 minūtes.
Kinofilma Dziedniecība un veselība (epizodes ar Zilākalna Martu) – Rīgas kinostudija, 1975. g. Filma krievu valodā ar titriem latviešu un angļu valodā, 10 minūtes. Režisors Arvīds Krievs, operators Ralfs Krūmiņš, scenārija autors O. Bobiļeva, mūzikas autors Mārtiņš Brauns, teksta autors Andris Jakubāns.

Pēc filmas seansa aicinām piedalīties diskusijā. Diskusijas dalībnieki:

  • Aigars Lielbārdis, folkloras pētnieks
  • Arvīds Krievs, kinorežisors
  • Janīna Kursīte-Pakule, latviešu literatūrzinātniece, valodniece, publiciste, rakstniece, politiķe
  • Moderators – medicīnas vēsturnieks Juris Salaks

Šā cikla pasākumu apmeklējums – bez maksas. Apmeklēt kino vakarus varēs gan klātienē RSU Anatomijas muzejā, gan vērot tiešsaistē platformā Zoom. 
Pieteikties iespējams šeit: https://www.rsu.lv/form/muzejs-diskusijas-010922

Diskusiju cikla “Zinātnes, kultūras mantojuma un ideoloģijas krustpunkti RSU muzeja krājumā” kino vakari tiek rīkoti ar mērķi nodrošināt plašāku pieejamību RSU muzeja krājumā glabātajām vēsturiskajām mācību filmām, vienlaicīgi īstenojot to satura un kino māksliniecisko izteiksmes līdzekļu un to iedarbīguma analīzi un skaidrošanu, kā arī veidot sabiedrības izpratni par padomju režīma ideoloģisko audzināšanu kā nozīmīgu kultūrvēsturisku fenomenu XX gs. otrajā pusē un veicināt paaudžu savstarpējo sapratni.

Diskusiju ciklu “Zinātnes, kultūras mantojuma un ideoloģijas krustpunkti RSU muzeja krājumā” atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.logo-josla-isa-02.png

Atrašanās vieta kartē

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv.

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv.

Datums: