Pārlekt uz galveno saturu
kauli

KAULI. Zīmēšanas nodarbības ar mākslinieci Laimdotu Malli.
Pirmajā nodarbībā zīmēsim cilvēka skeleta kaulus ar dažāda mīkstuma un dažādu krāsu zīmuļiem un grafītiem uz papīra, veidojot īstermiņa un ilgtermiņa zīmējumu.

Laimdota Malle: “Zīmējums ir rīks, ar kura palīdzību mēs varam mācīties saprast un izzināt to, uz ko mēs skatāmies. Tas pieprasa rūpīgu un fokusētu attieksmi, kā arī māca artikulēt kustības ar zīmuli uz papīra.  Pirmajā nodarbībā pētīsim cilvēka skeletu un tā daļas skicējot, konstruējot un zīmējot. Būs izveidoti uzstādījumi dažādiem grūtības līmeņiem.” 

Muzeja kolekcijā ir uzkrāti kaulu preparāti no vissīkākā  līdz milzīgākajam – glabājam pat vaļa skriemeli, kas savulaik izmantots Studentu zinātniskajā biedrībā kā savdabīgs sēdeklis. Skaita ziņā vislielākā ir galvaskausu kolekcija – muzejā glabājas ap 600 dažādu Latvijas iedzīvotāju galvaskausu, no kuriem vecākais ir 6. gadsimtā dzīvojuša senā zemgaļa galvaskauss, kas atrasts izrakumos Dobeles pusē. Savukārt visslavenākais un muzeja apmeklētājiem atmiņā paliekošākais eksponāts ir leģendām apvītais skelets Lukstiņš. 27 gadus vecais Jānis Teodors Lukstiņš (1898–1925) ir pirmais, kurš savu ķermeni brīvprātīgi dāvinājis anatomikumam. Viņa skelets Anatomijas muzejā atrodas kopš 1925. gada. 

Ne anatomijā, ne mākslā priekšzināšanas nav nepieciešamas. Nodarbības laikā radītos zīmējumus ņem sev līdzi un pārsteidz ģimeni un draugus!  

Nodarbības maksa 25 EUR (iekļauti visi nepieciešamie materiāli un nelieli atspirdzinājumi).
Biļetes var iegādāties šeit.
Norises laiks: 07. marts, no 17.30 līdz 19.30
Vecums: no 14 gadu vecuma.
Vietu skaits ierobežots (līdz 20 dalībniekiem).

Laimdota Malle ir beigusi maģistrantūras programmu Manchester Metropolitan University, Lielbritānijā, un maģistrantūru Latvijas Mākslas akadēmijā. Šobrīd Laimdota Malle ir rezidējošā māksliniece RSU Anatomijas muzejā. 

Atrašanās vieta kartē

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv.

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv.

Datums: