Pārlekt uz galveno saturu
Līdz kaulam III

SLAPJIE PREPARĀTI. Zīmēšanas nodarbības ar mākslinieci Laimdotu Malli.
Šajā nodarbībā zīmēsim tā saucamos “slapjos preparātus”, izmantojot akvareļkrāsas un  krāsainos zīmuļus.
 

Laimdota Malle: “Šis uzstādījums mūsu zīmēšanas ciklā iespējams būs visizaicinošākais, jo strādāsim gan ar formu konstrukciju, gan glezniecības paņēmieniem. Sākumā strādājot ar mazām žiglām skicītēm, līdz ilgtermiņa gleznojumam akvareļu/zīmējuma tehnikā. Būs pieejami uzstādījumi dažādās sarežģītības pakāpēs, kā arī pētīsim piemērus no studentu un mākslinieku darbiem.” 

Par “slapjajiem” šos preparātus sauc tāpēc, ka tie tiek uzglabāti konservējošā šķīdumā hermētiski noslēgtos stikla traukos, kuros tie var saglabāties pat simtiem gadu. Visbiežāk šādā veidā uzglabā mīkstos audus - dažādu orgānus, ķermeņa daļas vai pat veselus ķermeņus (piemēram, embrijus). Vēsturiski preparātu konservācijai lietots formalīna šķīdums. Mūsdienās muzeja speciālisti preparātu saglabāšanai lieto nekaitīgu uz glicerīna bāzes veidotu Kaizerlinga III šķīdumu. 

Ne anatomijā, ne mākslā priekšzināšanas nav nepieciešamas. Nodarbības laikā radītos zīmējumus ņem sev līdzi un pārsteidz ģimeni un draugus!  

Nodarbības maksa 25 EUR (iekļauti visi nepieciešamie materiāli un nelieli atspirdzinājumi).
Biļetes var iegādāties šeit.
Norises laiks: 04. aprīlis, no 17.30 līdz 19.30
Vecums: no 14 gadu vecuma.
Vietu skaits ierobežots (līdz 20 dalībniekiem).

Laimdota Malle ir beigusi maģistrantūras programmu Manchester Metropolitan University, Lielbritānijā, un maģistrantūru Latvijas Mākslas akadēmijā. Šobrīd Laimdota Malle ir rezidējošā māksliniece RSU Anatomijas muzejā. 

Atrašanās vieta kartē

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv.

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv.

Datums: