Pārlekt uz galveno saturu
Līdz kaulam IV

KOROZIJAS PREPARĀTI. Zīmēšanas nodarbības ar mākslinieci Laimdotu Malli. 
Zīmēsim trauslāko muzeju kolekciju – korozijas preparātus - kombinācijā ar dažādām vizuāli līdzīgām dabas formām. Izmantosim visas iepriekš iepazītās zīmēšanas tehnikas - grafītu, tušu, ogli un akvareli.   

Laimdota Malle: “Noslēdzošajā cikla nodarbībā būs iespēja izvēlēties no visiem iepriekš izmēģinātajiem materiāliem – zīmuļiem, grafītiem, dažādas krāsas tušām, akvareļiem u.c. Iepazīsim preparātus gan tuvplānā zem lupas acs, gan kopskatā koroziju preparātu un dabas elementu kārtojumā. Skicēsim, zīmēsim un gleznosim tuvplānus un kopskatus, pētīsim un salīdzināsim cik līdzīgi un atšķirīgi esam salīdzinājumā ar dabu.” 

Korozijas preparātus veidoja, dažādu orgānu asinsvadu tīklojumus vai plaušu bronhu zarojumus aizpildot ar ātri sacietējošu vielu. Kad šķidrums sastinga, orgāna audu daļas atdalīja. Rezultātā varēja iegūt precīzu, detalizētu, trīsdimensionālu orgāna iekšējā tīklojuma atlējumu. Artērijas parasti pildīja ar sarkanu, vēnas ar zilu, bet bronhus ar dzeltenu vielu. Kolekciju veido apmēram 200 eksponātu, kas gatavoti gan no cilvēku, gan dažādu dzīvnieku orgāniem. Precīza preparātu pagatavošanas recepte līdz mūsdienām nav saglabājusies. . 

Ne anatomijā, ne mākslā priekšzināšanas nav nepieciešamas. Nodarbības laikā radītos zīmējumus ņem sev līdzi un pārsteidz ģimeni un draugus!  

Nodarbības maksa 25 EUR (iekļauti visi nepieciešamie materiāli un nelieli atspirdzinājumi).
Biļetes var iegādāties šeit.
Norises laiks: 18. aprīlis, no 17.30 līdz 19.30
Vecums: no 14 gadu vecuma.
Vietu skaits ierobežots (līdz 20 dalībniekiem).

Laimdota Malle ir beigusi maģistrantūras programmu Manchester Metropolitan University, Lielbritānijā, un maģistrantūru Latvijas Mākslas akadēmijā. Šobrīd Laimdota Malle ir rezidējošā māksliniece RSU Anatomijas muzejā. 

Atrašanās vieta kartē

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv.

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv.

Datums: