Muzeju nakts 2023
Šogad Muzeju naktī durvis vērsim no 18.00. Lai apskatītu muzeju, rindā būs iespējams iestāties līdz 22.00. Pēc tam rinda tiks slēgta. Nenokavējiet!

Muzeju nakts noskaņu papildinās komponista Džeikina Edvarda Pusona speciāli Anatomijas muzejam radīto trīs skaņdarbu sērija, kas tapuši, mūzikas radīšanas procesā izmantojot smadzeņu bioelektriskās aktivitātes jeb EEG pierakstus.

"Mūzika sākas un beidzas cilvēka smadzenēs. Tā sākas ar iztēli un beidzas ar uztveri. Tāpēc no mūzikas mākslinieka perspektīvas EEG signāli ir fascinējošs materiāls, ar ko strādāt. Tas ir sarežģīts, blīvi ritmisks materiāls, kas atklāj cilvēka pieredzes slēptos aspektus," saka Pusons.

Džeikins Edvards Pusons ir pētnieks un doktorants Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Aladēmijā, kur strādā pie Smadzeņu-datora mūzikas saskarnes izstrādes (Brain-Computer Music Interface - BCMI).

Darbus, kas tiks atskaņoti muzeju nakts apmeklētājiem visa vakara garumā, viņš radījis izmantojot trīs citu mūziķu – pianista Hailonga Žanga (Hailong Zhang), saksofonista Arvidas Kazlauskas (Arvydas Kazlauskas) un elektroniskās mūzikas mākslinieka Vadima Pitlana – EEG pierakstus, kas iegūti no mūziķiem brīvas muzikālas improvizācijas laikā.

Ekspozīcija bez ieejas maksas būs skatāma no 18.00. Pēc 22.00 rinda tiks slēgta.